Genel Kültür Güncel

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yemek odası sadece yemek yemek için kullanılan, yemek masası ile sandalyelerden oluşan boş bir oda olabilir. Yurt dışındaki evlerin büyük bir kısmında yemek odaları bu şekilde bir konsepte sahiptir. İçinde sadece yemek masası ile sandalyeler vardır, bunun dışında da başka pek bir mobilya yoktur. Ancak bunun için evinizde bir çok oda ya da yeterli sayıda oda bulunması lazım. Eğer sizin için durum uygun değilse yemek odanızı aynı zamanda misafir odası veya başka bir oda olarak da kullanmanız gerekir. Onun için de odanızı sadece yemek masası ve sandalyelerden dekore etmek yerine içine bir çok şey yerleştirebilirisiniz.

Doğru ürün tercihleri yapıldığı, uyum yakalanabildiği takdirde kusursuzluk her alanda elde yakalanabilir. Ancak bu tümüyle zevklere ve tarzlara göredir. Herkes yemek odasını kişisel tarzına en uygun şekilde döşeyerek kendine özel ve kusursuz hale getirebilir. Bu anlamda bazı detaylar yol gösterici, ufuk açıcı olacaktır.

Yemek odasına eşya yerleştirirken öncelikle büyük olanlardan başlamalısınız. İlk olarak yemek masanızı ister odanın tam ortasına isterseniz de bir köşesine yerleştirmelisiniz. Eğer odada pencere varsa yemek masasını oraya koyarak daha ferah bir görünüm elde edebilirsiniz. Yemek masanızı odanın ortasına koyacaksanız konsol ya da büfeyle aynı hizada olmasına dikkat etmelisiniz. Konsol ve diğer mobilyaları ihtiyacınıza göre konumlandırabilirsiniz. Aydınlık renkler yemek odasının daha ferah ve canlı görünmesini sağlar. Ancak tarzınıza göre odaya yakışacağını düşündüğünüz daha koyu renkleri de tercih edebilirsiniz. Turuncu, sarı ve kırmızı insanlarda iştah açan bir etki yarattığı için yemek odanızda rahatça kullanabilirsiniz. Daha modern bir dekorasyon istiyorsanız mavi tonları, kırık beyaz ve açık yeşil gibi renklerle bu havayı yakalayabilirsiniz.