Genel Kültür Güncel Sağlık

Hollywood Diyeti Nasıl Yapılır?

Hollywood Diyeti beslenme programı sıkı bir şekilde takip edildiğinde 4 haftada 12-16 kilo arasında kalıcı kilo vermeyi sağlamaktadır. Diyetin öncelikli kuralı ise bol su içmektir. İnsanları zayıflama konusundaki istekleri, pek çok diyet türünün ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Özellikle kısa sürede kilo verdiren ve ünlüler tarafından da uygulanan diyetler, TV ve internet sayesinde hızla popüler hale gelmekte ve bir çok insan tarafından uygulanmaktadır.

Diyetin en önemli özelliği kısa sürede kilo kaybının başlanmasıdır. Diyet listesi esasında ağır şartlar içeriyor gibi görünse de sıvı kaybı yaşanmıyor. Çünkü ilk iki gün diyete sıvı detoksu ile başlanıyor. Bu  duruma her bünye dayanamayabilir. Bu sebeple tercih tamamen uygulayacak olan kişinin kendi vücudunu tanımasından geçiyor. Haftada iki gün aralıksız sadece sıvı ürünler tüketilen bu günler, aslında diyetin en zor kısımları. Diyetin bir diğer koşulu ise her gün en az 2 litre su tüketmek.

Hamilelerin, şeker hastalarının ve emziren hanımların bu diyeti uygulamaları kesinlikle sakıncalı olup onun dışında diğer insanlarında vücutlarını tanımalarına göre kaldırabilecek bünyeler için bir diyet olduğu için herkes uygulayabilir. Egzersiz veya yürüyüş ile kilo verimini daha da artırmak mümkündür.

Bu diyet sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlar, diyet esnasında kesinlikle kırmızı et, unlu gıda, şeker, yağ ve baklagiller tüketilmemelidir. Akşam yemekleri en geç, 18:00’de yenmeli ve daha sonra kesinlikle hiçbir şey yenmemelidir. Kremalı, sütlü kahve ve alkol de tüketilmesi yasak gıdalar arasındadır. Diyetin ilk zamanlarında bir çok uygulayıcı kramp, baş ağrısı, baş dönmesi ve iyi hissetmeme gibi sorunlarla karşılaşmış. Ancak bu etkilerin hepsi büyük ölçüde azalan kalori alımının sonucunda ortaya çıkmıştır. Ayrıca ilk iki günde protein ve yağ eksikliğinin de bu sonuçları ortaya çıkaracağını bilinmelidir.